Çevrimiçi Kursumuza Davetlisiniz...

Çevrimiçi Kursumuza Davetlisiniz...

Değerli Koordinatör Öğretmenlerimiz,

Erasmus+ Okul Eğitiminde Küçük Ölçekli Ortaklıklar (KA210-SCH) kapsamında “Agents of Change: Young Voices for the Environment!” başlıklı, ortak olarak katıldığımız proje kapsamında “Teacher Training on Environmental Education” aktivitesi için yetişkinler için çevre eğitimi modülü hazırlanmıştır.

Kurs, web üzerinden sınırsız katılımı ve açık erişimi amaçlayan çevrimiçi bir kurstur. Proje kapsamından proje ortakları tarafından tasarlanan ve onaylanmış akademik içeriği içerir. Eğitimcileri eğitmek ve çevre eğitimi için öğretmen yeterlilikleri kazanma konusunda eğitmek isteyen herhangi bir kişi ya da kurum tarafından kullanılabilir ve ulaşılabilir olmayı hedeflemektedir.

Kursun kurumsal bir çevre eğitimi politikası oluşturmak isteyen kurumlar/okullar/kuruluşlar için faydalı olmasını bekliyoruz.

Çevre eğitim politikası konusunda istekli olan kurumlar, çevre eğitimi açısından kendi politikalarını oluşturmada harika bir başlangıç noktası olarak bulacaktır.

  • MOOC, okul müdürleri, öğretmenler, eğitimciler, öğrenciler ve diğer okul yönetimi personeli tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
  • Ekolojik okulların oluşturulmasına yönelik ilerlemelerini izleme ve değerlendirme ve eğitimcilerin çevre eğitimini uygulamak için gerekli yeterliliklerle donatma becerilerini destekleyecektir.
  • Eğitim dili İngilizcedir.
  • Kullanıcı adı ve şifre belirleyip, kursu tamamladığınızda, adınıza hazırlanan proje katılım sertifikanızı sistemden profilinize yüklenecektir.

Kursa katılmak ve sertifika almak için https://voicesforenvironment.com/ ziyaret edebilirsiniz.

Kurs 1-31 Ekim 2023 tarihleri arasındadır. Katılımınızı bekliyoruz.

Kurs içeriği için daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.