YIL SONU RAPORLARINI YÜKLEYECEK ÖĞRETMENLERİMİZİN DİKKATİNE!

YIL SONU RAPORLARINI YÜKLEYECEK ÖĞRETMENLERİMİZİN DİKKATİNE!

Değerli Koordinatör Öğretmenlerimiz,

Yıl Sonu raporlarının yüklenme tarihi 3-21 Haziran 2024 aralığıdır.

Bayrak başvuru dönemi gelmiş okulların bayrak başvurusu 3-21 Haziran 2024 aralığıdır.

İstenilen rapor ve varsa bayrak başvurusunda tarihler önemlidir. Sonra ya da önceki tarihlerdeki yüklenen raporlar kabul edilmemektedir. (Son gönderim 21 Haziran cuma günü 17:00'e kadar)

Yıl sonu raporu ve/veya Bayrak Başvurusu yapmadan önce aşağıdaki maddeleri dikkatlice inceleyiniz.

OKULLARDA ORMAN PROGRAMI YIL SONU RAPORU HAZIRLANMASI VE YOLLANMASI:

 • Yıl sonu raporu Okullarda Orman Programın tamamlanması ve sertifika alabilmeleri için Okulların hazırlaması zorunlu bir rapordur.
 • Eğitim öğretim yılı başında okulun eylem planında belirlenen uygulamaların gerçekleştirildiğine dair rapordur.
 • Yıl sonu raporu her eğitim öğretim yılında, yılda bir kez yollanır. (Eğitim Öğretim yılının 2. Döneminin son ayında)
 • Yıl sonu raporları  3-21 Haziran 2024  tarihleri arasında okul profillerinden yüklenmelidir. (Son gönderim 21 Haziran cuma günü 17:00'e kadar)
 • Rapor word formatında hazırlanmalıdır. Okul profilinden yüklenmelidir. Rapor en fazla 4MB Olmalıdır. Raporun içinde kullandığınız fotoğrafların mbını küçülterek kullanınız.

Raporda; tüm etkinliklerin, orman panosunun, varsa gezilerin, okul içi ve bahçesi çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgiler, mb küçültülmüş fotolarına mutlaka yer verilmelidir.

 • Eylem planı ile yıl sonu raporu ulusal koordinatörlük tarafından birlikte gözden geçirilmektedir. Eylem planında belirtilen etkinlikler gerçekleşmediyse, gerekçeleri mutlaka rapora yazılmalıdır. Çünkü gerekçeleri ve varsa yerine hangi etkinlikleri eklediğiniz bizim için önemlidir.

Örnek rapor için tıklayınız.

 • Okul yıl sonu raporunu yükledikten sonra koordinatörlük 15 temmuz 2024 tarihine kadar raporları kontrol edecektir.
 • Değerlendirme sonucunda okullar sertifika almaya hak kazanacaktır. Temmuz ayı içerisinde okullara sonuçları açıklanacaktır.

BAYRAK BAŞVURU DÖNEMİ GELMİŞ OKULLARIN DİKKATİNE;

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında kayıtlı olan ve Bayrak Başvurusunda Bulunabilecek Okulların Şartları:

 • İlk kez bayrak başvurusu yapacak olan okullar; 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında ilk kez kayıt yaptırmış ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında sertifika almış olma zorunluluğu vardır.
 • Bayrak başvurusu  dönemi gelmiş okullar; 2022-2023 ve 2023-2024 Eğitim Öğretim yıllarında toplam 3 dönem kesintisiz, yıl arası vermeden çalışmış olma şartı vardır.
 • Bayrak yenileme için başvuracak olan okullar; 2021-2022 döneminde çalışmış, sertifika ve bayrak almış ve 2022-2023 döneminde başarı sertifikası almış ve  bayrak başvurusunda bulunmamış/almamış olmak şartı vardır.

Yukarıdaki şartlardan birini karşılıyorsanız bayrak başvurusu yapabilirsiniz.

YIL SONU RAPORU VE VARSA DÖNEMİNİZSE BAYRAK BAŞVURUSU İÇİN:

Başvuru yapabilecek okullar 3-21 Haziran 2024 tarihleri arasında kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak, okul profillerinden bayrak başvuru formunu doldurarak bayrak başvurusu yapabilecektir. Başka bir yöntemle (eposta wetransfer vb) yollanan çalışmalar kabul edilmeyecektir.

Okul profilinize http://www.okullardaorman.org.tr/giris.aspx  linkinden kullanıcı adı ve şifrenizle girebilirsiniz.

 

Önemli Not: Okullarda Orman Programı kapsamında bize iletmiş olduğunuz her fotoğraf Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ve FEE tarafından basılı doküman ve online olarak kullanılabilecektir. Fotoğraflarının kullanılmasını istemeyen okullarımızın raporlarının sonunda yazılı olarak istemediklerini bize bildirmelerini önemle rica ederiz.

Aklınıza takılan sorularda okullardaorman@turcev.org.tr  adresine eposta atabilirsiniz.

Bilgi için tıklayınız. 

05305553594 nolu telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla,

Fatma Köle.